BK Levickí Patrioti – KB Košice 100:87 (31:20, 24:25, 30:18, 15:24)
Levice: Krajčovič 26, Sims 18, Djurič 17, Kurbas 11, Vašl 9 (Žiak 13, Bojanovský 6, Bachan 0)
Košice: Fletcher a Körner po 20, Pilčevič 10, Marič 4, P. Stamenkovič 3 (S. Stamenkovič 16, Sedmák 6, Vl. Djordjevič 5, Baldovský 3)
TH: 9/6 – 17/15, Fauly: 20 – 15, Trojky: 12 – 6, Rozhodovali: Ženiš, Turčin, Margala
Divákov: 1600

V šlágri 23. kola Eurovia SBL privítali Levickí Patrioti na domácej palubovke Košických „býkov“. Od úvodného rozskoku to vyzeralo, že hra by mala byť podľa papierových predpokladov vyrovnaná. Obe mužstvá sa v úvode striedali vo vedení. Na všetky body hostí, dokázal odpovedať Garrick Sims, ktorý dal v prvej štvrtine 8 bodov. Patrioti následne preukázali agresívnu obranu, s ktorou si „býci“ nevedeli dať rady.  Po bodoch Krajčoviča bol tréner hostí nútení zobrať si time-out. Vedenie Levíc sa totiž natiahlo na 8 bodov. Time-out však priviedol k lepšiemu výkonu viac Levičanov, ktorí zveľadili svoje vedenie na 13 bodov. Prvú štvrtinu ukončili body hosťujúceho Djordjeviča za stavu 31:20. Začiatok druhej štvrtiny patril Košičanom, ktorí znížili na 31:26. Ich radosť však netrvala dlho a Kurbas vrátil „žltozeleným“ dvojciferné vedenie. Po úspešnom trojbodovom pokuse Stamenkoviča to vyzeralo na poriadnu drámu, keďže Košice sa dotiahli na jeden bod. Opak bol však pravdou a od toho momentu Levičania zapli na vyššie obrátky a do polčasovej prestávky sa išlo za stavu 55:45. Domáci sa po prestávke bavili basketbalom a svoj náskok pohodlne navyšovali. V tejto štvrtine zaznamenali až 6 úspešných trojbodových pokusov. Po dvoch úspešných pokusoch si pripísali na svoje konto menovite Djurič, Žiak a Krajčovič. Aj keď záverečná štvrtina vyšla lepšie zverencom Miljana Čuroviča, ktorí ju vyhrali pomerom 15:24, Levičanov to mrzieť nemusí. Magickú 100 bodovú hranicu odklial Garrick Sims a zápas tak skončil výsledkom 100:87. V domácom drese najviac bodovo vyčnieval rozohrávač Šimon Krajčovič ktorý k 26 bodom pridal aj 10 asistencií a  2 doskoky. V najbližšom kole sa Patrioti predstavia na palubovke Spišskej Novej Vsi.

Povedali po zápase:
Teo Hojč, tréner Levíc: „Som veľmi rád, že sme vyhrali tento náročný zápas. Počas zápasu sme si dobre posúvali loptu, hrali sme nesebecky v útoku, každý kto bol na palubovke bojoval a nechal na palubovke srdce. Myslím si, že rozhodla tímová súhra, v obrane aj v útoku. Naši fanúšikovia nám dodávali energiu, boli úžasní. Odohrali sme výborný zápas hlavne v obrane, zabránili sme ich trojkovej streľbe, čo bol veľmi dôležitý faktor zápasu. Po mentálnej, ale aj fyzickej stránke to bol takisto veľmi dobre zvládnutý zápas. Košice majú výborný tím a výborného trénera a nikdy nie je ľahké proti nim hrať. Toto víťazstvo môže byť pre nás motivujúce do ďalších bojov, ale nemôžeme teraz lietať v oblakoch. Musíme sa pripravovať na ďalší zápas.“
Šimon Krajčovič, hráč Levíc: „V poslednom období sme mali kolísavé výkony a tak sme to chceli proti náročnému súperovi ustáliť a som rád, že sa nám to podarilo. Sme veľmi radi, že sme pred našimi fanúšikmi podali výkon, na ktorí sú zvyknutí. Vyšiel nám úvod, od ktorého sme sa odrazili. Súpera sme nepúšťali k ľahkým strelám a myslím si, že to rozhodlo.“
Miljan Čurovič, tréner Košíc: „Zaslúžené víťazstvo Levíc.“
Richard Körner, hráč Košíc: „Absolútne sme nezvládli to, na čom sme sa dohodli. Myslím si, že rozhodla prvá štvrtina, v ktorej sme zaspali a Levice s dobrou obranou kontrolovali zvyšok zápasu.“