Po zverejnení prevažne slovenských tvárí do nového ročníka, načrelo vedenie Levických Patriotov už aj do zahraničných vôd. Do tímu trénera Tea Hojča prichádza 25-ročný krídelník a reprezentant Slovinska Miha Vašl.
Nová levická posila zaujala už vo svojom prvom profesionálnom pôsobisku – Hopsi Polzela. Výkonmi v domácej súťaži sa mu následne otvorila cesta do mládežníckych reprezentačných výberov Slovinska. Pred sezónou 2014/2015 zamieril do ambicióznejšieho Zlatorogu Laško, kde sa postupne vypracoval na elitného strelca tímu. Počas pôsobenia v slovinskej najvyššej súťaži sa prebojoval do ligového a pohárového finále, zahral si tiež aj vo finále Alpsko-jadranského pohára a v All Stars zápase.
Ako prelomová sa ukázala sezóna 2015/2016, s Laškom účinkoval Vašl v Európskom pohári FIBA, v priemere si do štatistík zapísal výborných 17,2 bodu, 2,8 bodu, 3,7 asistencie a 1,5 zisku. Dobré výkony predvádzal aj v Telemach lige, za čo si vyslúžil zaradenie medzi najlepších hráčov ročníka a tiež pozvánku do reprezentačného tímu. V predchádzajúcom ročníku sa 25-ročný basketbalista vybral prvýkrát za slovinské hranice, o jeho služby prejavil záujem účastník najvyššej francúzskej súťaže (Pro A) Champagne Chalons-Reims Basket. V ich drese zasiahol do 34 stretnutí, priemerne zaznamenal 4,8 bodu, 1,5 doskoku a 1,4 asistencie.


Teo Hojč, tréner Levíc: „Poznám Mihu veľmi dobre ešte z pôsobenia v slovinskej lige. Hľadali sme do tímu elitného strelca z diaľky, ktorý ale dokáže skórovať aj z iných pozícií. Okrem toho je Miha aj veľký pracant a výborný obranca. Je to presne typ hráča, akého sme do družstva chceli a ja som rád, že bude hrať v Leviciach.“

Foto: lunion.fr