Som Levický Patriot 

Povedali o projekte:

17.7.2014 Tomáš Mrviš, (hráč BK Prostějov, reprezentant Slovenska) "Ako bývalý hráč žlto-zelených mám na Levice pekné spomienky. Veľa z nich mi prebehlo hlavou v posledných dňoch, keď som uzavrel prestup do Prostějova. Spomínam si na tú sezónu, fanúšikovia  v Leviciach doslova šaleli za basketbalom a bolo im jedno, či sme hrali zápas českej, aleb o slovenskej  ligy.  Veľa fanúšikov  cestovalo snami na zápasy vyobliekaných v žlto-zelených farbách ďaleko do Čiech . Pre mňa ako hráča to bol neopísateľný pocit . Preto ma hneď zaujala správa o projekte „Som Levický Patriot“. Viem, že v tomto meste je strašne veľa Patritov.  Verím, že aj tento projekt pomôže k tomu, aby v Leviciach znova vypuklo to basketbalové šialenstvo, na ktoré sme boli zvyknutí, keď som v Leviciach hral.. "

10.7.2014, Róbert Buček, (novinár): "Bez inovatívneho a kreatívneho prístupu a zároveň bez odvážnych a ambicióznych nápadov dnes nemá šancu byť marketingovo, a teda aj finančne úspešný žiadny športový produkt. Preto som si so záujmom preštudoval myšlienku vedenia BK Levickí Patrioti, ktoré sa rozhodlo spustiť projekt „Som Levický Patriot“. Túto aktivitu vítam a podporujem! Chcem zdôrazniť, že svoju podporu vyjadrujem individuálne ako nezávislý novinár, ako človek, ktorý podrobne sleduje slovenský basketbal viac ako šesť rokov, nie ako člen žiadnej športovej redakcie. Projekt, ktorý pripravila partia činorodých ľudí okolo Laciho Garaja, by mohol byť prvou a verím, že nie poslednou lastovičkou v tomto smere. Vyznie to možno paradoxne, ale síce nie som levický patriot, som veľkým fanúšikom projektu „Som Levický Patriot“. Levičania, držím vám palce!"

 

 Som Levický Patriot, anketa (leto 2013)

 

Bc. Milan Halúz (46) - poslanec Národnej rady Slovenskej republiky

"Som rodený Levičan a basketbal urobil nášmu mestu meno, bol a verím, že aj bude spoločenskou udalosťou, kde sa ľudia budú stretávať a fandiť "našim".

V organizačnom tíme mám veľa priateľov a vidím, ako im záleží na budovaní mládežníckeho aj mužského basketbalu, preto som sa rozhodol pomôcť aj ja.

Dovolím si povedať, že Levice basketbalom opäť ožijú."

 

Ing. Gabriel Sirotňák, (44) - člen rady Levických Patriotov, prezident ŠBK Junior Levice

„V prvom rade od svojej mladosti žijem športom. Aj keď som aktívne hrával futbal a basketbal iba v rámci školských turnajov (ZDŠ alebo stredná škola), v tých časoch mi basketbal prirástol k srdcu najmä preto, že sme mali skvelú ligu i reprezentáciu, ktorej vrcholom bolo 2. miesto na ME v roku 1985.
Patrím ku skupine ľudí, ktorí sa vždy nevedeli dočkať každého zápasu, počas ktorého sme hlasno fandili i zabávali sa. Aj preto som ochotný podporiť, v rámci svojich možností, aktivity vedúce k pokračovaniu mužského, ale aj mládežníckeho basketbalu, ktorý má veľmi dobrú základňu. Taktiež je dôležité, aby mladí basketbalisti mali svoje basketbalové vzory priamo vo svojom meste.

Osobne si myslím, že táto ťažká situácia má aj svoje pozitívum. Dáva možnosť komukoľvek a akokoľvek sa zapojiť do basketbalového diania resp. do podpory basketbalu. Tešia ma prvé výsledky z predaja permanentiek, čo dokazuje, že v Leviciach ľudia majú radi basketbal a dokážu sa spojiť pre pokračovanie dobrej veci. Preto si myslím, že Patriotom môže byť každý levický fanúšik, ktorý si prinajmenšom zakúpi vstupenku na zápas.“

 

Mudr. Gabriel Fӧldi, lekár mužstva,  člen rady Levických Patriotov

„Basketbalom a hlavne levickým žijem od základnej školy. Prešiel som všetkými mládežníckymi kategóriami od mladších žiakov až po starší dorast. Prežíval som s ním chvíle radostné, ale aj tie ťažšie. Prežíval som ich ako hráč, ako fanúšik a v posledných rokoch ako súčasť kolektívu, ktorý sa zapísal do 72 ročnej histórie levického basketbalu asi najúspešnejšie.

Teraz v tých najťažších chvíľach, je tu čas, kedy tomuto športu, ktorý je najúspešnejším kolektívnym športom v Leviciach, chcem vrátiť aspoň časť toho, čo mi dal. Preto som súčasťou Levických patriotov, ktorí sa snažia o to, aby aj v budúcej sezóne znelo v Športovej hale zborovo "Srdce za Levice!!!"

 

Michal Pacala, konateľ MIBAUSK, reklamný partner Levických Patriotov

"Som Levický Patriot pretože mám basketbal rád, som jeho fanúšikom a snažím sa veci v živote riešiť činmi a nie prázdnymi rečami. A navyše basketbal je jedna z mála vecí, ktorá v tomto meste za niečo stojí..."

 

Ing. Štefan Szűcs , konateľ Spilatex s.r.o. , - hlavný partner Levických Patriotov

"Stále som sa hrdo hlásil k Leviciam. Možno preto, že je to kozmopolitné malé mesto, kde som sa narodil a kde sú naše rodinné korene už vyše 300 rokov zapustené. 

K basketbalu som pričuchol na gymnáziu, kde našim telocvikárom a triednym učiteľom bol profesor Juraj Precechtel, bývalý basketbalista Levíc. V tom čase sme s kamarátmi chodili na zápasy II. Národnej ligy a boli to pekné športové zážitky. Potom nastala jedna dlhá pauza. Odišiel som z Levíc študovať, vojna, rodina, kariéra. Pred 3 rokmi ma oslovil p. Ľubo Pohánka junior a pozval na zápas. Vtedy ma to opäť nadchlo a začal chodiť pravidelne na zápasy. Presvedčil som nemeckého majiteľa našej spoločnosti o tom, že je potrebné podporovať tento šport, ktorý sa hrá na špičkovej úrovni a má toľko fanúšikov, ako žiadny šport v Leviciach. Odvtedy sme sa stali sponzormi basketbalového mužstva."

 

 

Michal Moravský, (62) – partner klubu,  Levický Patriot

"Šport je môj život, či už aktívny, alebo pasívny. Jeden z pasívnych športov ktorý sledujem je basketbal, obľúbený nielen u mňa, ale aj u celej mojej rodiny. Preto som Levický Patriot, aby sme sa na dobrom basketbale mohli s celou rodinou odreagovať."

Anton Kalmancai, (55) člen rady Patriotov.

„Som rodený Levičan a mám veľmi rád šport. Vždy som sa zaujímal o športové dianie v našom meste. Basketbal sme hrávali už na základnej škole, bol to vždy jeden z najpopulárnejších športov v našom okrese.

Posledné roky som prežil s levickým basketbalom tie najkrajšie športové chvíle. Teším sa na každý zápas, teším sa na svojich športových priateľov, s ktorými sa stretnem na zápase a aj po zápase. Vznikli nové športové priateľstvá, ľudia sa stretávajú na zápasoch, doma, v kaviarňach a rozprávajú sa o basketbale. Myslím si, že ešte žiaden šport v našom meste nevytvoril takú vášnivú atmosféru ako práve basketbal.

Chcem , aby sme sa stretávali všetci minimálne v takom počte ako minulú sezónu, chcem, aby tá skvelá športová atmosféra v našej hale trvala čo najdlhšie, chcem, aby naše – srdce za Levice zostalo v nás všetkých čo najdlhšie.“

„Spravím pre to všetko.“