PP & TV Raj Žilina - BK Levickí Patrioti 73:85 (21:31, 15:16, 21:17, 16:21)

Žilina: Skvašik 18, Holcomb 15, Rožánek a Wright po 10, Brown 4 (Ďurana 11, Ďuriš 5, Ďurčík 0)

Levice: Djurič 20, Kurbas 17, Žiak 12, Sims 9, Krajčovič 7 (Bojanovský 10, Vašl 8, Bachan 2)

TH: 10/5 - 19/15, Fauly: 22 - 15, Trojky: 8 - 8, Rozhodovali: Lukáč, Pipíška, Margala

Povedali po zápase:

Ivan Kurilla, tréner Žiliny: "Mali sme spolu s mužstvom len dva tréningy, dôležité bolo nastaviť defenzívu. V zápase bolo v tomto smere vidieť nádej, vcelku sa nám podarilo udržať súpera a to sme hrali prakticky iba s jedným vysokým hráčom. Verím, že po ďalších tréningoch sa bude táto činnosť zlepšovať, budeme viac baviť divákov a prídu aj výsledky."

Roman Skvašik, hráč Žiliny: "Povedali sme si, že čo je za nami, na to zabudnime, nebudeme sa tým zaoberať, začíname odznova, ale nesmie sa zopakovať odovzdaný výkon proti Košiciam. S novým trénerom sme mali len dva tréningy, boli vo zvýšenom nasadení. Ak budeme takto pokračovať, verím, že pôjdeme výkonmi hore. Škoda, že v zápase sme chytili dva slabšie úseky, čo skúsené Levice potrestali a ušli nám, priebeh mohol mať dramatickú zápletku."

Teo Hojč, tréner Levíc: "Očakávali sme ťažký zápas, na Žiline bolo badať, že prišiel nový tréner so skúsenosťami, hráčov dokázal vyburcovať k vysokému nasadeniu. S priebehom väčšiny zápasu som bol z našej strany spokojný, hráči ma potešili dobrou defenzívou, v druhom polčase aj s kombinačnou hrou. Vyskytli sa síce aj chyby, ale prevažne vyplynuli z bojovnosti, nasadenia, ale tiež z tlaku súperových hráčov."

Boris Bojanovský, hráč Levíc: "Sme radi, že sme vyhrali. Aj keď Žilina nepatrí medzi popredné tímy v súťaži, nehrá sa tu ľahko. Začali sme síce trochu ťažkopádne, ale po piatich minútach sme sa rozbehli a zápas mali takmer do konca úplne pod kontrolou. V závere prišli naše zbytočné chyby, čo Žilina využila na skorigovanie výsledku. Je to ponaučenie, lebo so silnejším súperom by sa nám to mohlo vypomstiť."

zdroj: basketliga.sk