Kategória: Články BK
Návštevy: 580

Levickí Patrioti v stredajšom zápase potvrdili rolu favorita a vyhrali nad súperom zo Žiliny o štyridsaťjeden bodov – 113 : 72.
Do zápasu vstúpili o niečo lepšie hostia, ktorí sa po minúte dostali do vedenia – 2:6. Našťastie, bolo to ich prvé aj posledné vedenie v zápase. Patrioti veľmi rýchlo malý náskok hostí vyrovnali a úspešnými útokmi naznačili, ako sa bude zápas vyvíjať. Minútu pred koncom prvej štvrtiny, po akcii Diabateho, vyhrávali domáci už o štrnásť bodov. Avšak, posledné slovo pred prvým klaksónom patrilo Žilinčanom, ktorí dokázali znížiť na 24 : 15.
Druhá štvrtina už bola vyrovnanejšia, diváci sa mohli baviť atraktívnym basketbalom a peknými akciami na oboch stranách. Domácich ťahal najmä Mijovič, ktorý ako sa zdá, správne zapadol do kolektívu. V prvom polčase nazbieral pätnásť bodov. Na hosťujúcej strane mu konkurovali najmä dvojica Crnič a Diminič, ktorí dokázali narobiť problémy levickej obrane. Druhá perióda sa skončila nerozhodným výsledkom 24 : 24, a aj preto do šatní odchádzali spokojnejší Patrioti, ktorí po polčase vyhrávali 48 : 39.
O zápase sa rozhodla v tretej štvrtine, v ktorej „žltozelení“ zlepšili obranu aj efektivitu v útoku. Agresívnou hrou často privádzali Žilinčanov k zúfalstvu, z čoho pramenili zbytočné chyby a ľahké body pre Patriotov. V 27. minúte Milan Žiak dvomi trojkami za sebou zvýšil náskok na priepastných devätnásť bodov. Hostia na tento stav nedokázali zareagovať, po tretej štvrtiny svietilo na svetelnej tabuli skóre – 80 : 31.
Posledná časť zápasu sa už len dohrávala, hostia nenašli v sebe dostatok síl na to aby zápas zdramatizovali. Patrioti bod po bode zvyšovali svoj náskok a zabávali fanúšikov. Ku koncu zápasu dostali príležitosť ukázať svoje schopnosti aj Juniori. Levičania bez najmenších problémov priviedli zápas do víťazného konca a porazili Žilinu pomerom 113 : 72.

BK LEVICKÍ PATRIOTI - PP & TV RAJ ŽILINA 113 : 72 ( 24 : 15, 24 : 24, 33 : 22, 33 : 11 )

Levice: Mijovič 22, Žiak a Diabate 13, Kurbas 12, Sims 8 ( Djurič 16, Bojanovský 14, Bachan 12, Danielič 2, Krajčovič 1, Adámik 0 )
Žilina: Diminič a Crnič 15, Rožánek 13, Belavý 8, Skvašík 4 ( Ďuriš 14, Pažický 3, Turza 0 )
TH: 12/9 – 14/12, Fauly: 21 – 15, Trojky: 6 – 10, Rozhodovali: Lukáč, Bartoš, Izák

Divákov: 800

Povedali po zápase:
Teo Hojč (tréner Levických Patriotov ): „Chceli sme odohrať lepší zápas ako proti Handlovej. Myslím si, že sa nám to podarilo. Kľúčom k víťazstvu bolo zlepšená obrana v druhom polčase. Som s ňou veľmi spokojný, vyzerala tak ako si ju predstavujem. Pred zápasom v Handlovej sme boli najdefenzívnejším tímom ligy a na to som hrdý. Je to niečo, na čom dlhodobo pracujeme a trénujeme na tréningoch. Moji chlapci si dnešný zápas užili, dúfam že aj naši fanúšikovia.“
Boris Bojanovský (hráč Levických Patriotov): „Sme radi za toto víťazstvo, po fiasku v Handlovej sme si potrebovali napraviť reputáciu. Stále to však nie je presne to, čo chceme. V prvom polčase sme sa trochu trápili, dovolili sme Žilinčanom aby sa na nás bodovo dotiahli. Druhý polčas už bol oveľa lepší, zlepšili sme obranu a darilo sa nám aj v útoku. Dúfam, že prenesieme dobré aspekty z dnešného stretnutia do dôležitého zápasu proti Košiciam.“
Ivan Kurilla (tréner Žiliny): „Zápas sme začali v dobrom nasadení. Levice sa však rýchlo dotiahli po chybách, ktoré pramenia z našej neskúsenosti. Snažili sme sa, bojovali sme, ale kvalita bola jednoznačne na strane Levíc. Základom pre Žilinu bude príprava na novú sezónu. Chceme poskladať konkurencieschopné družstvo, ktoré bude v budúcnosti schopné dosahovať úplne iné výsledky ako je tomu dnes.“
Boris Belavý (hráč Žililny): „V prvom rade by som chcel pogratulovať Leviciam k víťazstvu. Nezačali sme vôbec zle, celý prvý polčas hodnotím pozitívne. Síce sme sa v ňom dopustili viacerých zbytočných chýb, ale mohli sme ho kľudne aj vyhrať. Našim cieľom v druhom polčase bolo zabojovať o víťazstvo v zápase. Bohužiaľ, Levičania dokázali v druhom polčase svoju kvalitu. Chytili sa im hráči z lavičky, my sme odišli kondične a preto sme prehrali dnešný zápas.“

autor: Štefan Porubský

Share