Aj posledné vzájomné meranie síl medzi Levicami a Žilinou skončilo v prospech domácich hráčov v žltozelených farbách. Hostia pricestovali v oklieštenej zostave, čo sa podpísalo pod jednoznačný výsledok 113:72.
Domáci mali čo odvracať pred domácim publikom, keďže v poslednom zápase utŕžili prehru v Handlovej. „Úvod zápasu bol z našej strany dosť rozpačitý, nevedeli sme sa dostať do rytmu, ale našťastie sme to v druhom polčase zlomili a dotiahli sme to do pomerne jednoznačného konca. Žilina prišla v oklieštenej zostave a aj to bol jeden z faktorov, ktorý rozhodol o tak pomerne vysokom víťazstve, “ poznamenal na konci stretnutia domáci hráč Bachan. Jednou z kľúčových postáv v drese domácich bol srbský pivot Mija Mijovič ,ktorý bol najlepším domácim strelcom. Zverenci trénera Hojča bola vo všetkých aspektoch lepším mužstvom ako hostia. Jeden z najväčších rozdielov bolo badať v asistenciách. Zatiaľ čo hostia zaznamenali 17 nahrávok, Levičania mali až 33 asistencií. O väčšinu z nich sa postaral Diabaté, v zápase ich nazbieral až 13. Pomer doskokov bol takisto celkom jednoznačný v prospech domácich – 33:19. V domácom drese absentoval pre chrípkové ochorenie Miha Vašl.
Hostia pricestovali do Levíc už bez dvojice Onwenu - Walter, ktorí pre zranenie budú nútení vynechať zvyšok sezóny. Rozohrávky sa tak zmocnili dvaja slovenskí mladíci v službách Žiliny, Rožánek – Ďuriš. Druhý menovaný zaznamenal v zápase 14 bodov a takmer 100 percentnú úspešnosť streľby. Zo začiatku sme hrali veľmi dobre, ale v druhom polčase sme už stratili energiu a Levice nám ušli. Mohli striedať viac hráčov a nám už ku koncu dochádzali sily. V tíme máme nového hráča, verím,že to bude dobrá posila pod kôš. „ uviedol Ďuriš. Spomínaný Miše Diminič sa pripojil k tímu hostí len pred súbojom v Leviciach, no hneď dal o sebe vedieť. V zápase zaznamenal 15 bodov.
Levičania si týmto víťazstvom upevnili tretie miesto v tabuľke a stále živia nádej na lepšiu pozíciu pred play off. V ďalšom kole ich však preveria Košice v priamom súboji o druhé miesto. Žilinčania privítajú na domácej palubovke hráčov Prievidze.

Autor: Peter Smarž