Levickí Patrioti získali prvú posilu do svojho tímu. V novom ročníku si na seba oblečie žlto-zelený dres 28-ročný chorvátsky krídelník Luka Katura.
Nová levická posila začínala s basketbalom v Cibone Záhreb, kde si ešte v rámci mládežníckych kategórií zahral na prestížnom juniorskom euroligovom Nike turnaji. Medzi mužmi urobil prvé významnejšie kroky v sezóne 2011/2012, kedy sa upísal Šibeniku. Jeho dres napokon obliekal štyri roky, počas ktorých získal bronz a dvakrát bol zaradený medzi najlepších hráčov ligy.
Na jednu sezónu si vyskúšal aj zahraničie, v sezóne 2015/2016 hral za maďarský Egis Körmend a rakúsky celok BSC Fürstenfeld Panthers. V tomto období získal skúsenosti z Európskeho poháru FIBA. Následne sa opäť vrátil do Chorvátska, kde hral za Zadar a Osijek. Počas predchádzajúceho ročníka sa upísal tímu KK Split, ktorý hral aj Adriatickú ligu 2. V domácej súťaži naskočil do 15 duelov, priemerne si zaknihoval do štatistík 11,3 bodu (41,9% úspešnosť streľby za tri body), 2,7 doskoku a 1,3 asistencie. KK Split vypadol v semifinále chorvátskej ligy s neskorším víťazom Cedevitou Záhreb 2:1 na zápasy. V druhej Adriatickej lige odohral šesť stretnutí s priemerom 6,5 bodu, 2,2 doskoku a 1,0 asistencie.
Teo Hojč, tréner Levíc: „Luka prichádza na pozíciu, ktorú v minulej sezóne zastával Miha Vašl. On ale nie je rovnakým typom hráča ako bol Miha. Luka je taktiež výborný strelec, pre svoju atletickosť a fyzickejší štýl hry je viac využiteľný na pozícii 2 aj 3. Všetci vieme, aký bol Miha skvelý hráč a aké je ťažké nahradiť ho, musíme ale akceptovať, že chce hrať v silnejšej lige a posunúť sa v kariére ďalej. Veríme, že Luka bude vhodným typom do nášho herného systému a pomôže nášmu tímu v nadchádzajúcej sezóne. “
Highlighty novej posily Levických Patriotov:

 

Autor: Michal Duchovič