Prípravy na nový ročník sú v plnom prúde, Patrioti sa prvýkrát na tréningu stretnú 13. augusta. Na konci augusta sa začne pre nich séria prípravných zápasov, ktorej cieľom bude príprava na neľahkú ligovú sezónu.
Klubu sa podarilo dohodnúť lákavú konfrontáciu, Levice si totiž zahrajú proti tímom z Česka, Maďarska, Rakúska, Slovinska a Poľska. Hneď na úvod ich bude čakať tradičný súper z Brna, potom domáci zápas so Svitavami a „český trip“ ukončia výjazdom do Ostravy. Ďalej je na programe medzinárodný turnaj v Zalaegerszegu.
Svojim fanúšikom sa Patroti výraznejšie predstavia doma 21. – 23. septembra, kedy bude na programe 21. ročník Memoriálu bratov Kleinovcov. Prijatie do Levíc pozvala NH Ostrava z českej najvyššej súťaže, slovinský celok Helios Suns Domžale a poľské GTK Gliwice, ktorého súčasťou je aj člen majstrovskej partie Tanel Kurbas. Ostrou previerkou by mali zverenci trénera Tea Hojča prejsť v termíne okolo 28. septembra, na pláne ba mal byť totiž úvodný zápas Alpsko-jadranského pohára. Bližšie informácie v tomto smere budú známe na začiatku septembra, kedy sa uskutoční žreb nového ročníka.

Program prípravných zápasov:
25. augusta (sobota) – Basket Brno – BK Levickí Patrioti
1. septembra (sobota) – BK Levickí Patrioti – DEKSTONE Tuři Svitavy
9. septembra (nedeľa) – NH Ostrava – BK Levickí Patrioti
14. – 16. septembra (piatok – nedeľa) – Medzinárodný turnaj v Zalaegerszegu (Zalakeramia-ZTE KK, Egis Körmend, UBSC Raiffeisen Graz, BK Levickí Patrioti)
21. – 23. septembra (piatok – nedeľa) – 21. ročník Memoriálu bratov Kleinovcov (BK Levickí Patrioti, NH Ostrava, Helios Suns Domžale, GTK Gliwice)
28. septembra (piatok) – zápas Alpsko-jadranského pohára

Program prípravných zápasov môže ešte prejsť úpravami, respektíve zmenami. Na prípravné duely a Memoriál bratov Kleinovcov bude jednotné vstupné – 2€. 

Autor: Michal Duchovič
Foto: Lukáš Droppan