Opäť doma, ale tentoraz v sobotu sa Levickí Patrioti postavia ďalšiemu súperovi v rámci Slovenskej basketbalovej ligy. Zverencov trénera Tea Hojča preverí rozbehnutá Spišská Nová Ves.

BK Levickí Patrioti - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves

Športová hala, sobota 3. novembra o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Richard Sirocký, Ladislav Bartoš

Aktuálne informácie: Patrioti si od zápasového rytmu príliš neoddýchli, v stredu si totiž odškrtli zo svojho programu ďalší zápas skupinovej fázy Alpsko-jadranského pohára. Na palubovke Grazu to bola do posledných sekúnd dramatická bitka, no so šťastným koncom pre Levičanov. Do tabuľky si napokon pripísali dva body po výsledku 91:85. Teraz ich čaká ďalší nemenej ľahký súper, Spišská Nová Ves už totiž zabudla na sériu troch prehier v rade. "Novovešťania" sa herne aj výsledkovo pozviechali, čoho dôkazom sú dve víťazstvá za sebou. Hlavne proti Komárnu to bol cenný triumf, keďže sa zrodil po predĺžení.

Motívy zápasu: Prvýkrát v lige sa predstaví nová posila majstra Brian Williams, spolu s ním by sa mohol do zostavy vrátiť z maródky aj Nikola Gačeša. Práve pod košom totiž tkvie najväčšia sila ich súpera, okrem toho sa parádnym spôsobom uviedol Eric Nottage, aktuálne s priemerom 26,7 bodu na zápas najlepší strelec SBL

Zo šatne Patriotov: V stredu sme odohrali víťazný zápas v Grazi, kde sa do hry dostalo všetkých desať hráčov. Víťazstvo nás potešilo, teraz sa už sústredíme na rozbehnutých Spišiakov. Do hry by sa mal vrátiť Nikola Gačeša, čo pomôže rotácii hráčov pod košom. Po dlhom čase hráme doma v sobotu a tak čakáme, že sa športová hala poriadne naplní.

V spolupráci s jazykovou školou Sage School sa chystá v detskom kútiku maľovanie na tvár pre malých Patriotov. Za mikrofón sa postaví Dušan Valábik z Nitry a o hudbu sa postará DJ Dodo.

Povedali pred zápasom:

Adam Štefek, hráč Levíc: "Súpera nemôžeme podceniť, keďže vyhral dva zápasy v rade. Prišiel im silný rozohrávač, ktorý dodal tímu potrebnú energiu. Určite nám nedajú nič zadarmo, budeme musieť bojovať celých 40 minút. Spravíme všetko pre to, aby sme uspeli a potešili fanúšikov."

Georgios Bitzanis, tréner Spišskej Novej Vsi: "Levice obhajujú titul a majú káder plný výborných hráčov. Špeciálne doma sú veľmi silní. My musíme zobrať tento zápas ako každý iný. Pôjdeme doň s rešpektom, ale bez strachu, pretože viem, že chlapci budú bojovať a urobia všetko pre čo najlepší výsledok."

Foto: Facebook