Levickí Patrioti zostávajú aj naďalej v aktuálnom ročníku neporaziteľní pred domácim publikom, v siedmom kole Slovenskej basketbalovej ligy zdolali BK 04 AC LB Spišskú Novú Ves 91:68.

Zostava Levíc prešla miernymi zmenami, pre zranenie vypadol Boban Tomič, po absencii sa vrátil do zápasového diania Nikola Gačeša a okrem sa toho prvýkrát pred domácim publikom predstavila nová posila Brian Williams. Dobrý vstup Patriotov do zápasu režíroval kapitán tímu Šimon Krajčovič, už po troch minútach viedli domáci 17:7. Spišiaci pôsobili na palubovke nesúrodo, strelecky sa trápili a po prvej štvrtine prehrávali 11:23. Aj v druhej 10-minútovke hrali zverenci trénera Tea Hojča s ľahkosťou a postupne začali mať kontrolu nad dianím na palubovke. Hostia sa síce nadýchli k miernemu tlaku, ale ten mal len krátkodobý efekt. V levickom drese totiž začal úradovať Gačeša, k tomu sa pridal rýchly a efektívny prechod do útoku a po 20 minútach svietilo na tabuli 47:31 pre domácich.

Rovnaký priebeh pokračoval aj po polčasovej prestávke, Levice si bez výraznejších starostí išli za ďalšími dva bodmi do tabuľky. Spišská Nová Ves však zbrane neskladala, tesne pred koncom tretej štvrtiny stiahla na 54:63. Všetko rýchlo upokojil trojkou Gačeša, ktorý upravoval na 66:54 z pohľadu Patriotov po tretej časti. Spišiaci ešte na malý moment živili šancu na zvrat, ale domáci urobili s nimi rýchly proces. Šesť minút pred koncom viedli Levice prvýkrát v zápase 20-bodovým rozdielom – 80:60. Koncovka sa tým pádom mohla dohrávať v pokojnom duchu, o víťazovi duelu už bolo totiž rozhodnuté. Levickí Patrioti si udržali domácu neporaziteľnosť, nad Spišiakmi zvíťazili 91:68.

BK Levickí Patrioti – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 91:68 (23:11, 24:20, 19:23, 25:14)

Levice: Davis 18, Krajčovič 8, Alexander 7, Volárik 2, Bojanovský 0 (Gačeša 22, Žiak 19, Williams 15, Adámik a Štefek 0)

Spišská Nová Ves: Lošonský 13, Nottage 11, Marshall a Rocca po 9, Presutti 5 (Krajňák 10, Antoni 7, Ebinum a Juríček po 2, Korfanta, Rákai a Židzik 0)

TH: 13/7 – 5/6, Fauly: 15 – 13, Trojky: 8 – 9, Rozhodovali: Tomašovič, Sirocký, Bartoš, 1100 divákov.

Povedali po zápase:

Teo Hojč, tréner Levíc: „Teším sa z niektorých vecí, ktoré sme predviedli. Som rád, že sa nám podarilo dať tridsať bodov z rýchlych protiútokov, doskakovali sme a mali dvadsaťjeden asistencií. Viac-menej sme hrali ako tím. Neteší ma, že z voľných pozícii mal súper za tri body tridsaťjeden percent a že sme mu dovolili desať ofenzívnych doskokov. Samozrejme, stále máme v tíme zranených hráčov a najväčší problém je, že sme nemali viac času na prípravu a zlepšenie sa. Ak sa chceme zlepšiť, potrebujeme hrať zápasy, ale rovnako potrebujeme aj trénovať. Posledných štrnásť dní sme mali len dva tréningy, kde sme hrali hru päť na päť, čo nie je dobré. Verím, že sa hráči čím skôr vrátia do tréningového procesu, potom sa môžeme zlepšovať. Spišská Nová Ves je silnejšia ako predchádzajúci rok. Ak ich necháme hrať dvakrát po sebe približne tri minúty, prestaneme sa sústrediť a prestaneme hrať so správnym nasadením, potom vyzerajú dobre. Nemôžeme poľaviť a musíme sa plne sústrediť celý zápas. Som si istý, že v Spišskej ich bude veľmi ťažké poraziť.“

Nikola Gačeša, hráč Levíc: „Pre nás to bol ďalší dôležitý zápas, stále však máme veci, na ktorých treba pracovať. Vyšli sme na palubovku, predviedli náš plán hry a vyhrali sme.“

Georgios Bitzanis, tréner Spišskej Novej Vsi: „Vieme, že Levice majú veľmi dobrý tím. My sme prišli na zápas bojovať a myslím si, že v jednom momente hry v prvej štvrtine sme hrali dobre, keď sme mali na konte deväť bodov a neskôr zvýšili stav otvorenou strelou na dvanásť. Potom sa pre nás zápas skončil. Nemali sme viac síl bojovať, bol to ťažký zápas, napriek tomu sme sa však snažili. Teraz budeme pokračovať v sérii a urobíme všetko pre to, aby sme mohli zabojovať o pozíciu do play off.“

Adam Antoni, hráč Spišskej Novej Vsi: „Pripravovali sme sa na Levice ako na ťažkého súpera. Vedeli sme, že sú doma dobrí, hrajú rýchly basketbal a keď ich nezastavíme, tak prehráme. To sa nám nedarilo a dostávali sme stále ľahké koše, ľahké trojky a tak aj dopadol zápas. Vracali sme sa do zápasu, začali sme celkom dobre brániť, zastavili sme pár protiútokov, ale bohužiaľ to nestačilo.“

Autor: Romana Zsigová