Levickí Patrioti vycestujú v rámci 21. kola Slovenskej basketbalovej ligy na palubovku tradičného rivala - MBK Rieker Com-Therm Komárno.

MBK Rieker Com-Therm Komárno - BK Levickí Patrioti

Mestská športová hala, streda 9. januára o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos 

Delegácia rozhodcov: Tomáš Lukáč, Tomáš Doušek, Marek Turčin

Aktuálne informácie: "Južanské" derby, ktoré vždy sľubuje atraktívny basketbal. Komárno vykazuje náznaky zlepšenia herného prejavu, ale počas víkendu to zatiaľ na zisk dvoch bodov nestačilo. "Obuvníci" totiž prehrali na palubovke Svitu 86:90. Z pohľadu čísel má sebou vydarený debut Devin Brooks, teraz bude mať možnosť predviesť svoje schopnosti pred domácim publikom. Proti však bude úradujúci majster. Levickí Patrioti momentálne ťahajú sériu piatich výhier za sebou, tá posledná sa zrodila doma, kde zdolali nováčika z Lučenca celkom hladko 98:64. V predchádzajúcich dvoch meraniach boli víťazmi zverenci trénera Tea Hojča.

Motívy zápasu: Na strane domácich je motiváciou výhra a udržanie v boji o šieste miesto. Hostia chcú natiahnuť o ďalší duel víťazné ťaženie a zostať v kontakte s vedúcim Interom.

Zo šatne Patriotov: Po zvládnutom súboji proti Lučencu sa už Patrioti sústredia na stredajšie derby v Komárne. Domáci tím potvrdil nárast formy a tak „žlto-zelených“ čaká zrejme oveľa náročnejší súboj, ako bol ten prvý, ktorý v Komárne vyhrali. Zvlášť, keď zdravotné peripetie v tíme trénera Tea Hojča nemajú konca-kraja. Po štvortýždňovej odmlke sa do tréningového procesu pomaly vracia Šimon Krajčovič, problémy s členkom má však tentokrát po sobotňajšom zápase Steven Davis a otázny je taktiež štart Milana Žiaka, ktorý netrénoval od súboja v Handlovej.  Aj napriek tomu sú však Levičania odhodlaní zabojovať o víťazstvo, k čomu by im mali pomôcť aj momentálne najvernejší fanúšikovia v lige. Veľký fanbus sa pomaly napĺňa, v prípade ak ste sa ešte nenahlásili, tak stále je zopár voľných miest k dispozícii. Odchod fanbusu je v stredu o 16.00 hodine z parkoviska športovej haly.

Povedali pred zápasom:

Jamal Hunter, hráč Komárna: "V stredu nás čaká tím, ktorý má tie najvyššie ambície, preto o motiváciu poraziť takéhoto súpera je postarané. Veríme, že nás podporí aj veľká časť Komárna svojou prítomnosťou na zápase a my urobíme všetko pre to, aby sme doma vyhrali. Bude to tvrdý zápas, ale zároveň si myslím, že aj kvalitný. Tešíme sa na Levice!"

Lawrence Alexander, hráč Levíc: "Mal to byť dobrý zápas, čaká nás dobrý súper. Ak budeme pokračovať v kolektívnej hre a naplno, tak si myslím, že máme na to vyhrať v tomto zápase."

Foto: Lukáš Droppan