V 21. kole Slovenskej basketbalovej ligy sa skončila víťazná séria Levických Patriotov, na palubovke MBK Rieker Com-Therm Komárno prehrali 67:87.

„Žlto-zelení“ si tentoraz museli poradiť bez Davisa, ale v úvodných minútach jeho absencia nebola taká citeľná. Levičania si totiž držali tesné vedenie, vďaka dobrej hre spod koša. Potom však prišla 10-bodová šnúra Komárna, ktorá určila ráz zápasu. „Obuvníci“ si vytvárali ľahké pozície, Patrioti zase nedôsledne bránili. V koncovke z manka trochu stiahli, ale po prvej štvrtine prehrávali 20:28. Rovnaký scenár sa opakoval aj v druhej časti, zverenci trénera Tea Hojča sa snažili urobiť niečo s nepriaznivým vývojom duelu, ale na kolená ich zrážali početné chyby. Aj preto prehrávali po polčase 33:47.

Prestávka Leviciam pomohla, do druhého polčasu vstúpili ako vymenené družstvo. Kúsok po kúsku sťahovali z dvojciferného manka, zlepšená hra sa prejavila aj na tom, že opäť začala žiť šanca na víťazstvo. Pod tlakom bolo tentoraz Komárno, ktoré začalo robiť chyby. V jednom momente bol dokonca rozdiel päťbodový, ale vykúpením bola O'Reillyho trojka tesne pred koncom tretej štvrtiny. Komárno tak vstupovalo do záverečnej 10-minútovky za stavu 63:54. Patrioti ešte skúšali zariskovať, ale ich súper si už víťazstvo nenechal ujsť z rúk. V dôležitých okamihoch totiž premieňal ponúknuté šance, čím sa opäť ich náskok dostal do dvojcifernej hodnoty. Víťazná séria Levíc sa napokon skončila v Komárne, v tradičnom derby podľahli „obuvníkom“ 67:87.

MBK Rieker Com-Therm Komárno – BK Levickí Patrioti 87:67 (28:20, 19:13, 16:21, 24:13)

Komárno: Brooks 19, Miloševič 18, Delič 16, O'Reilly 8, Jankovič 4 (Goodman 12, Hunter 6, Hlivák 3, Bolek 1)

Levice: Gačeša 20, Tomič 14, Bojanovský 13, Williams 5, Alexander 4 (Žiak 6, Bachan 3, Krajčovič 2)

TH: 20/15 – 22/14, Fauly: 20 - 18, Trojky: 12 – 3, Rozhodovali: Lukáč, Doušek, Turčin

Povedali po zápase:

Miljan Čurovič, tréner Komárna: "Gratulujem chlapcom k tomuto víťazstvu, myslím si, že vzhľadom na našu bojovnosť, sme si túto výhru zaslúžili a dokázali sme tak zdolať veľkého súpera. Takisto veľmi ďakujem našim fanúšikom za podporu počas celého stretnutia."

Jamal Hunter, hráč Komárna: "Som veľmi šťastný za toto víťazstvo. Nielen preto, pretože sme ho veľmi potrebovali, ale aj kvôli našim fanúšikom, ktorí nám vytvorili perfektnú kulisu a ďakujeme im za to. Vyhrali sme nad silným súperom, zachytili sme úvod a aj keď sme sa nevyhli zaváhaniam, našou veľkou bojovnosťou a energiou sme si pripísali tento cenný triumf."

Teo Hojč, tréner Levíc: "Bola to zaslúžená výhra Komárna, boli lepší a chceli vyhrať viac ako my. Boli tvrdší, agresívnejší a ako trénerovi sa ťažko koučuje, keď súper hrá s oveľa väčším nasadením a energiou. Potom sme sa síce vedeli vrátiť do zápasu, celkom sa nám to v tretej štvrtine podarilo, ale potom sme opäť urobili chyby. A boli to chyby, ktorým sme sa doteraz vyhýbali, no proste to nešlo. Bolo porušených aj veľa pravidiel, na ktorých sme sa dohodli. Prehra nás mrzí, avšak musíme sa z nej poučiť a ísť ďalej. Mali sme aj pekné výhry a verím, že táto prehra nás znova nakopne k lepším výkonom už cez víkend. Drámu z tejto prehry nerobíme, ale nehrali sme dobre, bolo to zlé, ale už sa pripravujeme na najbližší zápas so Svitom."