BK Levickí Patrioti - KB Košice
Športová hala, sobota 6. januára o 18.00 h, štatistický prenos a priamy prenos - Huste.sk a Youtube
Delegácia rozhodcov: Peter Ženiš, Marek Turčin, Martin Margala

Čo je dôležité vedieť: Šláger programu 23. kola Eurovia SBL, súboj tretieho tímu s druhým. Patrioti zvládajú zbierať víťazstvá aj v oklieštenej zostave, bez dvojice Petani a Smith uspeli naposledy na palubovke Žiliny, kde vyhrali 85:73. Teraz k ním však pricestuje súper z najvyššej hmotnostnej kategórie. Forma Košíc totiž vzbudzuje rešpekt, "býci" víťazia ako na bežiacom páse a po väčšine s vysokým rozdielom. V predchádzajúcom kole sa o tom mohli presvedčiť basketbalisti Spišskej Novej Vsi, z Angels arény odchádzali s prehrou 76:107. Pre zverencov trénera Miljana Čuroviča to bolo už trináste víťazstvo za sebou. O čo sa bude hrať? Levice sa môžu prípadným víťazstvom priblížiť práve Košiciam, hostia naopak zvýšiť trhák a naplno sa sústrediť v boji o prvé miesto v tabuľke.

Kto proti komu: Oba tímy majú kvalitné základné päťky, rozhodovať preto môže príspevok z "druhého sledu". Ktorá lavička bude mať väčší podiel na zisku ďalších dvoch bodov do tabuľky?

Čísla, čísla, čísla: Po defenzívnej stránke sú o čosi lepšie na tom Levičania, ale ofenzívna sila hovorí jasne v prospech ich súpera. Košice dávajú v priemere takmer o desať bodov viac na zápas.

Aktuálne info: Zdravotný stav v tíme Patriotov je dobrý, Levičania sa dnes pokúsia priblížiť v tabuľke svojmu súperovi, budú na to ale potrebovať silnú podporu z hľadiska a podobne heroický výkon ako predviedli v 5.kole súťaže, keď Košice doma zdolali 66:51. Dnes opäť odmeníme narodeninového a meninového oslávenca a nebude chýbať ani Intersport strela za 333,-Eur pre jedného z Vás. 

Povedali pred zápasom:

Žarko Djurič, hráč Levíc: "Myslím si, že nás čaká veľmi ťažký zápas. V predchádzajúcich týždňoch sme stratili dvoch hráčov, čo samozrejme pre nás nie je dobré. Určite však budeme bojovať a chceme pred našimi fanúšikmi uspieť v tomto ťažkom zápase. Košice majú skvelý tím s dobrými jednotlivcami a výborným trénerom. Pred pár dňami podpísali ďalšieho veľmi dobrého hráča, čo im dáva možnosť väčšej rotácie."

Miljan Čurovič, tréner Košíc: "V Leviciach to bude veľmi ťažký zápas proti súperovi, ktorý je na domácej pôde veľmi silný. Pôjdeme tam s plným rešpektom, zodpovedne sa pripravíme a uvidíme, čo prinesie zápas."

Bleskovky