BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - BK Levickí Patrioti
Mestská športová hala, streda 10. januára o 18.00 h, štatistický prenos a priamy prenos
Delegácia rozhodcov: Zdenko Zubák, Ján Kovalčík, Tomáš Kiss

Čo je dôležité vedieť: Pre Spišiakov sa cez víkend výraznejšie vzdialila vidina účasti v play off, keďže prehrali domáci súboj s Karlovkou 73:97. Šanca ešte nie je pochovaná, zverenci trénera Ericha Korfantu však musia bezpodmienečne začať naplno bodovať. Do ich domovského stánku pricestuje aktuálne tretí tím tabuľky - Levice. Patrioti sa dokázali popasovať aj s užšou rotáciou a drobnými zraneniami, doma po jednom z najlepších výkonov sezóny zdolali Košice 100:87 a ukončili ich víťazné ťaženie. Deň na to si vedenie klubu pripravilo pre svojich fanúšikov darček v podobe angažovania reprezentanta Pobrežia Slonoviny Mouloukou Diabateho.

Kto proti komu: Práve debut Diabateho bude veľmi sledovanou záležitosťou, ako sa mu zadarí v prvom zápase v žlto-zelenom drese?

Čísla, čísla, čísla: Spišiaci sa trápia hlavne po ofenzívnej stránke, priemer 76,6 bodu na zápas je najhorším v rámci celej Eurovia SBL. Levice sa naopak pýšia druhou najlepšou defenzívou v súťaži, od súperov inkasujú necelých 79 bodov na stretnutie.

Aktuálne info: Solo Diabate pricestoval do Levíc včera večer a s tímom aj absolvoval večerný tréning. Výstupný list z činskej basketbalovej federácie však doteraz na Slovensko nedorazil a tak sa jeho premiéra v drese Levíc odkladá. Patrioti tak dnes nastúpia v rovnakej zostave ako hrali v sobotu proti Košiciam.

Povedali pred zápasom:

Adam Antoni, hráč Spišskej Novej Vsi: "Zápas s Karlovkou nás určite veľmi mrzí, ale už je za nami a my sa musíme pripraviť na Levice. Tie majú skvelých hráčov pod košom aj na oblúku. Dôležitý bude úvod zápasu, nesmieme sa ich zľaknúť. My už ozaj nemáme čo stratiť a môžeme proti silným Leviciam len prekvapiť."

Teo Hojč, tréner Levíc: "Pripravujeme sa na tento zápas rovnako ako na každý iný. Vieme, že zápasy v Spišskej bývajú vždy náročné. Sme favoritom, čo však neznamená, že nás čaká ľahký zápas. Všetko si musíme zaslúžiť, samé od seba nám nič z neba nepadne."

Bleskovky