BK Levickí Patrioti - PP & TV Raj Žilina
Športová hala, streda 7. februára o 18.00 h - štatistický prenos a priamy prenos: Huste.sk a Youtube
Delegácia rozhodcov: Tomáš Lukáč, Ladislav Bartoš, Jakub Izák

Čo je dôležité vedieť: Patrioti stratili na Hornej Nitre cenné body, z Handlovej odchádzali so 100-bodovou nádielkou. Vidina druhého miesta po základnej časti sa im vzdialila, pozor si však musia dávať aj na štvrtú Prievidzu. Za víkendový nezdar sa môžu svojim fanúšikom revanšovať doma, kde privítajú Žilinu. Nováčik sa dočkal vytúženého ukončenia čakania na víťazstvo, keď triumfoval nad Spišskou Novou Vsou 84:67. Zverencov Ivana Kurillu však zároveň nepotešil triumf Handlovej, na ôsmy tím tabuľky strácajú tri víťazstvá a preto sa vidina play off vzdialila do teoretickej roviny.

Kto proti komu: Žilinčania sa momentálne spolieľajú na produkciu Jovana Crniča a Róberta Rožánka. Domáci majú na tomto poste Šimona Krajčoviča, Milana Žiaka, ale aj "Sola" Diabateho.

Čísla, čísla, čísla: Patrioti prehrali v tejto sezóne doma len dvakrát, s Interom a Prievidzou. Žiline sa vonku v aktuálnom ročníku podarilo uspieť len raz, na Karlovke. Bilancia vo vzájomných zápasov hovorí tiež jasnou rečou, tri víťazstvá pre hráčov Levíc.

Aktuálne info: Do hry v žlto-zelenom drese pravdepodobne nezasiahne Miha Vašl, ktorý od pondelka netrénoval kvoli prechladnutiu. Zvyšok tímu je zdravotne v poriadku. Aj dnes obdarujeme narodeninového a meninového oslávenca a chýbať nebude ani Intersport strela za 333,-Eur. 

Povedali pred zápasom:

Martin Bachan, hráč Levíc: "V stredajšom zápase si chceme po prehre s Handlovou napraviť chuť. Našim hlavným cieľom bude zlepšiť hlavne obranu. Vieme, že Žilinčania sú dobrí na útočnom doskoku, takže bude dôležité postrážiť si to a nedovoliť im druhé šance na zakončenie. Taktiež majú v tíme dobré individuality, ale verím, že kolektívnym výkonom a s podporou našich skvelých divákov dokážeme dotiahnuť zápas do víťazného konca."

Ivan Kurilla, tréner Žiliny: "Vieme, kde ideme hrať, do Levíc, ktoré majú desať vyrovnaných hráčov a veľkú kvalitu momentálne nezrovnateľnú s nami. Máme menšie problémy so zostavou, Jakuba Merešša a Romana Skvašika sa snažíme dať dokopy, sú to dvaja hráči zo základnej zostavy. Dúfam, že sa nám podarí a obaja budú môcť nastúpiť v zápase. Levice vedia pripraviť dobrú atmosféru, čo je pre mladých hráčov môjho tímu ďalšia motivácia naviac."

 

Bleskovky